Venoval sa aj agende ochrany utajovaných skutočností či preberaniu utajovaných zásielok. K tomu mohlo zrejme dôjsť aj na základe bezpečnostnej previerky, ktorú získal v roku 2009 od Národného bezpečnostného úradu. Oboznamovať sa mohol s utajovanými skutočnosťami pre najvyšší stupeň prísne tajné. Nie je jasné, či mu previerku obnovovali po piatich rokoch, keď automaticky vyprší.
Úradník na súde
Zaujímavo vyznieva, že práve v roku 2009 bratislavský okresný súd oslobodil piatich mužov, ktorí boli obžalovaní z útoku na študenta. Išlo o skupinu piťovcov, no nepreukázalo sa, že skutok naozaj spáchali. Krajská prokuratúra vzala späť svoje odvolanie a verdikt bol platný. Nie je vylúčené, že v súčasnosti už obvinený Puškár by sa z pozície vyššieho súdneho úradníka so špeciálnou previerkou mohol dostať k informáciám, ktoré súviseli s prípadom.
Advokát Róbert Bános vysvetľuje, že spisový materiál by sa teoreticky mohol dostať na Najvyšší súd SR.
„Za predpokladu, že by niektorá z procesných strán, minister spravodlivosti alebo generálny prokurátor podali mimoriadny opravný prostriedok, teda dovolanie, o ktorom rozhoduje výlučne Najvyšší súd SR. Rovnako tak by sa spisový materiál mohol dostať na Najvyšší súd SR v prípade, ak by z procesného hľadiska vznikol spor o príslušnosť, teda o to, ktorý súd je príslušný na rozhodovanie, alternatívne by k tomu mohlo prísť i v prípade podania námietky zaujatosti,“ dodal Bános.