"My sme aktívne pracovali na tom, aby sme mediálne prostredie zlepšovali," skonštatoval Čekovský v súvislosti s mediálnym výborom pod jeho vedením. Dodal, že jeho snahou bolo zlepšiť pozíciu Slovenska v rebríčku slobody tlače, čo sa aj podarilo. Tvrdí, že výbor bol aktívny aj pri novom mediálnom zákone, ktorý sa prijal minulý rok. S ďalšími nezaradenými poslancami sa chce ďalej zapájať napríklad aj do zmeny financovania RTVS a ďalších návrhov, ktoré sa majú dotknúť ochrany novinárov.
Čekovský predpokladá, že opozičným poslancom prekážala snaha zlepšovať mediálne prostredie aj to, že presadzoval zákony na zvýšenie ochrany novinárov a na zlepšenie mediálneho priestoru. Podotkol, že návrh na jeho odvolanie podali v čase, keď výbor odsúdil verbálne ataky na novinárov.
Parlament Čekovského v stredu (29. 3.) odvolal z funkcie predsedu výboru. Za opozičný návrh hlasovalo 69 poslancov zo 128 prítomných, proti bolo 47 a zdržalo sa 12 poslancov. Opozícia argumentovala, že Čekovský nespĺňa základné odborné ani osobnostné predpoklady na funkciu a že neovláda rokovací poriadok, na základe čoho zneužíva právomoci predsedu. Čekovský návrh označil za iniciatívu opozičných poslancov, ktorí sa väčšinou na zasadnutiach výboru nezúčastňujú a pokiaľ prídu, narúšajú ich priebeh.