Darmanin tiež uviedol, že v súvislosti s demonštráciami sa vyskytlo aj 2579 prípadov podpaľačstva a 316 útokov na budovy štátnych inštitúcií. Dodal, že úrady vyšetrujú 36 príslušníkov policajných zložiek, ktorí sú podozriví z použitia nadmernej sily.
Šéf francúzskeho rezortu vnútra však zároveň odmietol obvinenia z toho, že polícia je voči demonštrantom agresívna. Vyhlásil, že "právo na demonštrácie neznamená právo na používanie násilia" a dodal, že príslušníci polície museli zasiahnuť, keď sa pokojné protesty zmenili na násilné.
Agentúra DPA pripomína, že násilnosti na demonštráciách začali 16. marca, keď francúzska vláda schválila dôchodkovú reformu prezidenta Emmanuela Macrona, ktorou sa zvyšuje vek odchodu do dôchodku zo 62 na 64 rokov. Zákon v súčasnosti posudzuje Ústavná rada, ktorá svoj verdikt zverejní 14. apríla.
Odborári na 6. apríla avizovali ďalšie pokračovanie celonárodných štrajkov a protestov, ktoré ovplyvňujú bežný život vo Francúzsku. V niektorých lokalitách je obmedzená letecká doprava a dodávka palív na čerpacie stanice, píše DPA.