Niektoré časti dokumentov sa podľa odborníkov zdajú autentické a Rusku poskytnú cenné informácie, ako sú harmonogramy dodávok zbraní, počty ukrajinských vojakov a ďalšie vojnové detaily.
Skutočnosť, že dokumenty sa pravdepodobne dostali do rúk ruských predstaviteľov a sú hojne zdieľané na sociálnych sieťach, je pre Moskvu veľkým úspechom v čase, keď sa zdalo, že zaostáva za Washingtonom v oblasti zhromažďovania spravodajských informácií na Ukrajine.
Spojené štáty poskytujú Ukrajine informácie o veliteľských stanovištiach, muničných skladoch a ruských vojenských líniách od začiatku invázie. Takéto informácie v reálnom čase umožňujú Ukrajincom okrem iného zameriavať sa na vysokopostavených generálov alebo strategicky presúvať zásoby munície.
Ukrajinskí predstavitelia na začiatku vojny váhali so zdieľaním svojich bojových plánov so Spojenými štátmi, pretože sa obávali úniku informácií. Mali tiež obavy, že zdieľanie informácií by mohlo poukázať na ich slabiny a odradiť Američanov od ďalšej pomoci, a preto ich starostlivo strážili. Výmena spravodajských informácií medzi Kyjevom a Washingtonom sa vlani na jeseň značne uvoľnila a obe krajiny úzko spolupracovali na variantoch ukrajinskej ofenzívy.
Únik spravodajských informácií tohto druhu, zverejnený na sociálnych sieťach a dostupný po celom svete, však zdieľanie spravodajských informácií medzi Ukrajinou a Spojenými štátmi podľa NYT určite poškodí.