Pôvodne ich na ministerstvo vnútra chceli odovzdať v polovici mája. Strana sa v súčasnosti sústredí aj na prípravu ustanovujúceho snemu, ktorý by sa mal konať v priebehu mája. Na sneme by Jablko mala prijať stanovy strany, podľa Ďuriš Nicholsonovej je to však v súčasnosti len formalita. „To, čo považujeme za kľúčový dokument strany Jablko a každého budúceho člena tejto strany, je manifest člena Jablko, ktorého podpis a osvojenie si všetkých jeho bodov bude podmienkou pre vstup do strany," informovala zakladateľka. Ak niektorý z členov poruší manifest strany, môže to viesť k vylúčeniu.
Signatári manifestu veria, že politici majú slúžiť ľuďom a nie naopak, taktiež sú presvedčení, že neklamať a nekradnúť v 21. storočí nestačí. Ďalej sú presvedčení, že nespolupráca s extrémistami je samozrejmosťou a krajina, ktorej jedinou víziou je momentálne Plán obnovy, je stratená. Taktiež veria, že bez chýbajúcej kontinuity sa nedopracujeme k napĺňaniu dlhodobých reformných cieľov. Manifest strany Jablko je zostavený z desiatich bodov. Ide o odmietanie vytvárania právnej neistoty či uvedomenie si, že Ústava SR nie je recept na tortu, ale najvyšší právny rámec nášho štátu. Signatári sa tak zaväzujú novelizovať ústavu iba v prípade podpory naprieč celým politickým spektrom a nebudú zneužívať pozmeňujúce a doplňujúce návrhy zákonov na obchádzanie verejnej diskusie. Signatári sa podľa manifestu zrieknu „papalášskych“ výsad (limuzína, šofér, ochranka) v prípade zvolenia do výkonnej funkcie. Členovia strany sa podpisom taktiež zaviazali, že väčšinu príspevku za voľby pre politické strany venujú tvorbe kvalitných politík.
Štvrtým bodom dokumentu je verejný priestor. Ako členovia strany Jablko sa nezapoja do bilbordovej kampane, pretože sú presvedčení, že neekologický vizuálny smog nepatrí do kampaní moderných politikov 21. storočia. Ďalším bodom je slušnosť, členovia Jablka chcú prinášať politickú kultúru, ako sa od moderných a zodpovedných politikov právom očakáva. Signatári sa ďalej zaviazali, že v prípade zvolenia za predsedu alebo predsedníčku strany nezotrvajú vo funkcii viac ako dve volebné obdobia.
V manifeste sa zároveň uvádza, že pokiaľ strana nebude mať reálnu šancu na úspech vo voľbách, spoja sa s inou stranou alebo odstúpia. Členovia Jablka ďalej absolvujú kurzy na scitlivenie politikov voči duševným problémom v spoločnosti. Taktiež absolvujú psychotesty navrhnuté odborníkmi. Podpísaním dokumentu sa členovia strany hlásia k demokratickej spoločnosti, ktorá je súčasťou Európskych a medzinárodných štruktúr a spoločenstiev vrátane Európskej únie, NATO či OSN. V závere manifestu sa uvádza, že signatári budú podporovať pokračovanie dlhodobých a kvalitných projektov bez ohľadu na to, či ich navrhol politický konkurent.
Generálny manažér strany Jablko Ivan Lacho na tlačovej besede uviedol, že počas zberu podpisov v uliciach dostali veľa pozitívnej i negatívnej spätnej väzby. Dodal, že Jablko disponuje už viac ako 140 dobrovoľníkmi, stovkami kontaktov a buduje stranícke štruktúry.