„Hoci je vojna u nás už dlho, až do 24. februára sme neverili, že by mohla prerásť do konfliktu takých rozmerov,“ doplnil s tým, že v kasárňach v Bachmute žilo veľa vojakov. Mladík vojnu najviac pocítil, keď Rusi balistickou raketou atakovali železničnú stanicu v Kramatorsku. „Zomrela tam moja spolužiačka Valeria. Jej stratu niesli veľmi ťažko najmä učitelia. Lera mala veľký talent na kórejský jazyk,“ smutne povedal Kirill o tragédii, pri ktorej zomrelo 61 ľudí.
Spomienky na Bachmut
Rodák z Bachmutu spomína na mesto, kde prežil podstatnú časť života. „Mesto napredovalo - stavali sa domy, športové komplexy, spomeniem olympijský komplex Serhija Bubku, ktorý mi vyrástol pred očami. Zhruba mesiac po začiatku vojny tam niečo priletelo a všetok čas, peniaze a energia, ktoré ľudia do vybudovania areálu vložili, vyšli navnivoč,“ povedal o komplexe, ktorý odchoval aj Serhijo Rebrova, bývalého reprezentanta a parťáka Andrija Ševčenka v útoku Dynama Kyjev.
Bachmut aj vďaka investíciám do športovej infraštruktúry dostal titul športová perla Doneckej oblasti. „Na rozdiel od viacerých miest Ukrajiny vrátane veľkých sme nemali problém s kvalitou ciest a najmä výtlkmi,“ uzavrel s tým, že Rusi sa správajú ako neandrtálci.