Raketa Starship a jej prvý stupeň nazývaný Super Heavy majú dokopy 120 metrov. Kým horný stupeň už viackrát otestovali samostatne, teraz mala prvýkrát vzlietnuť celá kombinácia. Let mal trvať hodinu a pol a potom sa oba stupne mali vrátiť a samostatne pristáť.
Práve to je najväčšia výhoda, ktorú spoločnosť SpaceX ponúka - možnosť opakovaného použitia a tým výrazne lacnejšie lety. Majiteľ spoločnosti Elon Musk dúfa, že jedného dňa budú lety vesmírom rovnako bežné ako dnešné lety lietadlami ponad oceány. S raketou Starship sa chce dostať až na Mars. Na ten deň si však bude musieť ešte chvíľu počkať.
Problém s tlakovým ventilom sa objavil počas plnenia palivom. Bolo jasné, že v pondelok sa nepoletí. Napriek tomu spoločnosť SpaceX uskutočnila celé odpočítavanie až do posledného okamihu pred štartom, aby si celú procedúru nacvičili pre nový pokus. Ten príde najskôr o 48 hodín, pretože toľko trvá opätovná príprava rakety na štart.
Nosná raketa Super Heavy má 33 motorov, ktoré majú takmer dvojnásobný ťah oproti doterajším najsilnejším raketám. Na nízku obežnú dráhu Zeme je schopná vyniesť náklad 150 ton. Čím väčšiu vzdialenosť od Zeme treba dosiahnuť, tým sa nosnosť, pochopiteľne, znižuje. Raketa je schopná prepraviť aj sto ľudí v prípade potreby.