Podľa nej ide o prvý náznak, že Soul po vyše roku od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu mení postoj ohľadom vojenskej pomoci Kyjevu. Juhokórejský prezident na budúci týždeň odletí do Spojených štátov na štátnu návštevu.
Juhokórejská vláda podľa Juna skúma možnosti, ako pomôcť pri obrane a obnove Ukrajiny, podobne ako Južná Kórea dostala medzinárodnú pomoc počas kórejskej vojny v rokoch 1950-53. "Ak nastane situácia, ktorú medzinárodné spoločenstvo nemôže tolerovať, ako napríklad akýkoľvek rozsiahly útok na civilistov, masaker alebo závažné porušenie vojnového práva, môže pre nás byť ťažké trvať iba na humanitárnej alebo finančnej podpore," uviedol juhokórejský prezident. Podľa Reuters ide o prvý náznak ochoty Soulu poskytnúť Ukrajine zbrane po tom, čo to viac ako pred rokom vylúčil.
Južná Kórea, ktorá je významným spojencom USA a kľúčovým výrobcom delostreleckej munície, sa napriek rastúcemu tlaku západných spojencov snažila vyhnúť tomu, aby si znepriatelila Rusko kvôli juhokórejským spoločnostiam, ktoré tam pôsobia, aj vplyvu Moskvy na Severnú Kóreu.