Smer namieta zostavu hostí v nedeľňajšej (23. 4.) televíznej diskusii (zástupcovia SaS a Za ľudí), tvrdí, že takto bola bez opozičnej oponentúry. Výhradu zvýrazňuje poukázaním na to, že telerozhlas umožnil nahradiť pozvaného predsedu SaS Richarda Sulíka podpredsedom liberálov Branislavom Gröhlingom. "V obdobnej situácii vo februári RTVS neumožnila podpredsedovi strany Smer-SD Ľubošovi Blahovi zúčastniť sa namiesto chorého poslanca Národnej rady Mariána Kéryho a diskusnú reláciu odvysielala len za účasti ministra obrany Jaroslava Naďa, bez prítomnosti akéhokoľvek opozičného politika," zdôraznila strana.
Machaj v reakcii upozornil, že spomínané prípady nemožno porovnávať. Argumentuje tým, že Sulík v dostatočnom predstihu oznámil a zdôvodnil svoju neúčasť v diskusnej relácii. "RTVS tak mala dostatočný priestor nájsť náhradného hosťa do diskusie a odkomunikovať túto zmenu aj s druhým diskutérom," skonštatoval. "V prípade poslanca Kéryho nebola jeho neúčasť vopred oznámená, tým pádom nebol prediskutovaný náhradný hosť a podpredseda strany Smer-SD Blaha sa dostavil bez akéhokoľvek pozvania a oznámenia vopred," vysvetlil Machaj.
Odmietol tiež tvrdenie o nedeľňajšej diskusii bez opozičnej oponentúry. "Strana SaS je aktuálne opozičnou stranou," pripomenul. Deklaroval zároveň, že s predstaviteľmi strany Smer-SD sa stretne, v krátkom čase navrhne možný termín stretnutia.
Inštitút tzv. prázdneho kresla uplatnila RTVS v prípade rozhlasovej diskusie Sobotné dialógy 25. februára. Strana Smer-SD voči postupu telerozhlasu protestovala. Moderátorka relácie Marta Jančkárová sa stala terčom výhražných mailov a statusov, prípad vyšetrovala polícia, ktorá zadržala osobu podozrivú z vyhrážania sa moderátorke.