Bude potrebné celosvetovo stanoviť pravidlá- zákazy na jej používanie – ako napríklad dnes niektoré krajiny zakazujú požívanie aplikácie TikTok?
Štáty sa o to budú určite snažiť. A nebude to fungovať. Už dnes si môže moderný model umelej inteligencie spustiť takmer ktokoľvek u seba doma a štát sa o tom nedozvie. Takéto zákazy dopadnú tak, že ich budú rešpektovať etickí hráči. Tí ne
V médiách bola umelá inteligencia asi najviac skloňovaná v súvislosti s oživením Mony Lisy, Dalího, Einsteina a podobne. Sledovali ste to? Ako vnímate podobné počiny?
Áno. Pobavilo ma to. Aj ja som sa zabával s takýmito a inými experimentmi. Je to zábavné, ale skutočná užitočnosť je oveľa väčšia. Zatiaľ si ju ani nevieme poriadne predstaviť.
Hrozí, že umelá inteligencia predbehne ľudskú?
Podľa mňa nielenže hrozí, ale je to nevyhnutné. Tento koncept sa volá technologická singularita. Odhaduje sa, že nastane v priebehu najbližších tridsiatich rokov.
Čo to vlastne umelá inteligencia? Pomáha ľuďom, alebo škodí? Pripraví ich o ilúzie, o zamestnanie? Celý rozhovor s odborníkom Tomášom Zaťkom nájdete v Novom Čase Nedeľa!