Aktuálne prieskumy však ukazujú, že z počiatočného slušného rozbehu strana padá a dostáva sa hlbšie pod hranicu zvoliteľnosti. Premiérska strana má takmer každodenný prístup do médií a tým pádom ľahšie osloví potenciálnych voličov. Tak si zrejme na začiatku predstavovali projekt Demokrati ľudia okolo Hegera.
Prvé čísla im ukázali, že získali okolo 5 % Slovákov a na tých chceli nabaľovať ďalšie hlasy. To sa však ani zďaleka nedeje a Hegerovo hnutie dokonca padá k úrovni troch percent napriek tomu, že na čele majú najmocnejšieho muža v krajine. Ako si to vysvetľuje Heger?
„Strana Demokrati ešte dnes nie je úplne známa. Chystáme sa na veľkú kampaň, do volieb je ešte päť mesiacov a slovenskí občania sa rozhodujú posledné dva mesiace. Verím tomu, že vo voľbách uspejeme,“ uviedol ma margo slabej podpory Heger.
Ten však už začína čeliť aj otázkam o prípadnom stiahnutí z volieb a podpore silnejších strán, čo zatiaľ odmieta. Predseda vlády tvrdí, že chcú spájať ďalšie subjekty, s ktorými rokujú. Nedávno sa k nim pridal Juraj Šeliga a Jana Žitňanská, v pondelok pribrali vznikajúcu stranu Dobrý deň, Slovensko podnikateľa Jána Šubáka, ktorá už po Slovensku rozvešala stovky bilbordov za takmer 300-tisíc eur.