Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
02.05.2023 17:28 | Ukrajina vojenský konflikt

Rusov vytočil krok Poľska: Peskov avizuje tvrdú reakciu! Desivé, akú vetu vyslovil

Ruské ministerstvo zahraničných vecí si v utorok predvolalo chargé d'affaires poľského veľvyslanectva v Moskve Jaceka Šladewského. Dôvodom je sobotňajšie zatvorenie školy pre deti ruských diplomatov, ktorú prevádzkovala ruská ambasáda vo Varšave.

Dôvodom je sobotňajšie zatvorenie školy pre deti ruských diplomatov, ktorú prevádzkovala ruská ambasáda vo Varšave. S odvolaním sa na ruské médiá o tom informovala agentúra AFP.

Spor o viacpodlažnú budovu zo 70. rokov, ktorú obyvatelia Varšavy prezývajú "špiónske hniezdo", pretrváva už rok. "Táto budova patrí varšavskej radnici," vyhlásil pre AFP hovorca poľského ministerstva zahraničných vecí Lukasz Jasina s tým, že k zatvoreniu školy mesto pristúpilo na základe rozhodnutia súdneho exekútora.

Starosta Varšavy Rafal Trzaszkowski povedal, že škola nemá "žiadny diplomatický štatút a nechráni ju žiadna imunita".

Poľskí predstavitelia navyše tvrdia, že existuje obrovský rozdiel v počte budov využívaných na diplomatické účely, ktoré mala Varšava k dispozícii v Rusku a Rusko v Poľsku, píše AFP.

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov uviedol, že tento krok Varšavy porušuje medzinárodné dohody a avizoval tvrdú reakciu. Vzťahy medzi Poľskom a Ruskom podľa neho "nečaká nič dobré“ a poľské úrady "zachvátila rusofóbia".

Viac k téme:
Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: TASR

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou News and Media Holding, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.

Odporúčame z TIVI.sk




Najčítanejšie
24h /  3d /  7d
Prezident Peter Pellegrini.
Deň učiteľov: Silné slová nášho prezidenta! Spoločnosť, ktorá rezignuje na vzdelávanie...
Na snímke turecký prezident Recep Tayyip Erdogan.
Primátor Istanbulu sa obul do Erdogana: Nikto v Turecku nie je v bezpečí! Premenil ho na republiku...
(ilustračná fotografia).
Česko vydalo ďalší prísny ZÁKAZ: Týka sa Slovenska a Maďarska! Aha, o čo ide
Ilustračné foto
Anne († 51) odišla na dovolenku, domov sa nevrátila: PRAVDA o tom, čo sa jej stalo, rodinu zničila
Polícia (ilustračné foto).
Vodič ušiel z miesta nehody: Keď ho policajti chytili, hneď bolo všetko jasné!
Bývalý slovenský futbalista Peter Ďuriš
Disciplinárka rozhodla: Expert STVR Peter Ďuriš nič neporušil
Soldiers in dress uniform marching in the parade
Angličan po ceste na futbal našiel vojenské informácie: Ako to uniklo z armády?
(ilustračné foto)
Dve ženy z Chorvátska vyčíňali v Bratislave: Zastaví sa vám rozum, o čo sa v centre pokúsili!
Jej hláška "Mačkáš mi hada, de*ile" sa stala legendárnou. Takto vyzerala Jana v roku 2017.
Foto
Pamätáte si na Janu a jej legendárnu HLÁŠKU „mačkáš mi hada, de*ile“? DNES by ste ju nespoznali!
Americký prezident Donald Trump.
S týmto Trump nerátal: Sudca mu dal STOPKU! Jeho nariadenie je urážlivé a...
 Na snímke záchranári zasahujú pred zrúteným rozostavaným mrakodrapom po zemetrasení v thajskej metropole Bangkok.
AktualizovanéFoto
Zemetrasenie v Mjanmarsku: Ministerstvo medzi obeťami zatiaľ neeviduje Slovákov
Prvé fotky pápeža Františka po prepustení z nemocnice.
Zdravie pápeža Františka: Stav hlavy cirkvi sa zmenil, ide aj o motorické funkcie i reč