Iní bezpečnostní experti tiež spochybnili príbeh prezentovaný Moskvou, pričom niektorí naznačili, že ho mohli zinscenovať pre medzinárodné publikum, pochybujúc o tom, prečo by Rusko chcelo, aby si jeho vlastní ľudia mysleli, že až do poslednej chvíle nedokáže zničiť malý dron. „Mám zopár vážnych otázok,“ napísal bývalý švédsky premiér Carl Bildt. „Je to skutočne realistické - ak bol dron z veľkej diaľky - že nedokázala zasiahnuť žiadna protivzdušná obrana až kým nebol až priamo nad samotným Kremľom?,“ dodal.
ISW tiež vo svojej správe poznamenal, že Rusko nedávno posilnilo domácu protivzdušnú obranu, vrátane Moskvy. „Je preto extrémne nepravdepodobné, že by dva drony mohli preniknúť viacerými vrstvami protivzdušnej obrany a explodovať alebo byť zostrelené priamo nad srdcom Kremľa spôsobom, aký nám poskytli veľkolepé zábery pekne zachytené kamerou,“ uviedli analytici a dodali, že „okamžitá, koherentná a koordinovaná reakcia Kremľa“ naznačuje, že útok bol vnútorne pripravený tak, aby jeho zamýšľané politické účinky prevážili nad zahanbením.
Účasť Ukrajiny na údajnom útoku odmietol aj prezident Volodymyr Zelenskyj. „Bojujeme na našom území, bránime naše dediny a naše mestá. Neútočíme na Putina alebo Moskvu. Na to nemáme dosť zbraní,“ povedal počas návštevy Fínska.
Podobne sa vyjadril aj jeho poradca Mychajlo Podoľak. „Neútočíme na Kremeľ, pretože to v prvom rade nevyrieši žiadne vojenské problémy. Absolútne. A z pohľadu prípravy našich útočných opatrení je to mimoriadne nevýhodné,“ uviedol a zároveň poukázal na to, že by to umožnilo Rusku ospravedlniť masívne útoky na ukrajinské mestá, civilné obyvateľstvo a infraštruktúru.
Biely dom v reakcii uviedol, že nemôže „potvrdiť pravosť“ správ Ruska, že zmarilo nočný útok ukrajinských dronov na Kremeľ.