Denisa hovorí aj o peňažných príspevkoch, ktoré museli veriaci „dobrovoľne“ spolku platiť. „Pastori jazdili na bavorákoch, audinách. Ak si zoberiete, že človek zarába tisícku mesačne a odvedie desať percent plus čosi navyše, nazbiera sa to. Prišlo mi divné, že podľa svojej viery nemôžem akceptovať človeka len preto, že neverí, je katolík alebo queer (LGBTI+ komunita),“ skonštatovala. Po piatich rokoch zutekala z cirkvi po tom, ako ju jeden z členov znásilnil.
Sú sektou
Milosť sa 16 rokov snaží o to, aby sa Cirkev kresťanské spoločenstvá Slovenska (CKSS) stala oficiálne registrovanou cirkvou na Slovensku. Neúspešne! Dôvodov je hneď niekoľko. „Vzťah CKSS k spoločnosti a jej inštitúciám je charakteristický v prevažnej miere nedôverou, konfrontačným prístupom a vyvolávaním dojmu, že ich veriaci sú objektom prenasledovania. V učení a hlavne v praxi CKSS je kladený veľmi silný dôraz na uzdravenie. Je možné pozorovať nebezpečne predimenzovaný dôraz na zázračné uzdravenie pomocou viery a modlitby a určité podceňovanie úlohy lekárov v procese uzdravenia. Pri praxi uzdravovania je modlitba často spojená s praktikami zväzovania a vyháňania zlých duchov, pretože sa verí, že mnohé choroby majú démonický pôvod,“ vyplýva z oficiálneho rozhodnutia Ministerstva kultúry SR aj na základe preskúmania spolku znalcom Ľubomírom Martinom Ondrášekom.
Ten tiež poukázal na to, že veriaci spolku prispievajú mesačne 10 % zo svojho platu na chod a potreby spoločenstva, ako aj na to, že spolok zasahuje do rodinných väzieb a vplýva na svojich členov, aby prilákali svojich blízkych do radov veriacich. Keď je rodina proti spolku, členovia sa často sťahujú z domu a hľadajú útočisko v cirkvi. Podľa známeho právnika Mareka Benedika spoločenstvo podľa všetkého navonok i dovnútra vykazuje znaky radikalizmu, kladie dôraz na pochybný spôsob uzdravovania a podnecuje k neznášanlivosti. Názory označujúce spoločenstvo ako sektu sú preto legitímne.