6. Zabezpečenie hladkého priebehu volieb
Jednou z najdôležitejších úloh Ódorovho kabinetu bude dozrieť na to, aby septembrové parlamentné voľby prebehli pokiaľ možno bez akýchkoľvek rušivých momentov a aby po voľbách nedochádzalo k ich spochybňovaniu a vyvolávaniu chaosu. V situácii, keď Smer aj Republika už dopredu vyvolávajú vášne okolo údajne hroziacich volebných manipulácií, to nemusí byť žiadna hračka.
„Najmä s ohľadom na rétoriku viacerých politikov, ktorí už dnes spochybňujú legitimitu výsledkov, je potrebné, aby príslušné orgány vrátane polície urobili maximum pre pokojný a hladký priebeh volieb a sčítania hlasov,“ hovorí politológ Baboš.
7. Získanie dôvery parlamentu a kontinuita
Ekonomický analytik Radovan Ďurana je v tomto smere pesimistom. „Pokiaľ vláda nebude mať oporu v parlamente, tak nebude schopná prijímať podstatnú legislatívu a nebude mať veľa možností niečo zmeniť alebo ovplyvniť. Tri štvrtiny verejných výdavkov sú dané zákonom alebo nejakým spôsobom naviazané na legislatívu,“ argumentuje Ďurana. Podľa Mesežnikova sa však Ódorova vláda musí aspoň pokúsiť „získavať pre svoje legislatívne návrhy v parlamente maximálnu podporu“. Podstatné to bude aj pre kultúru pod vedením Silvie Hroncovej či dopravu Pavla Lančariča.