Fotoaparát Kiev 30
Vďaka kvalitám ho používala hlavne tajná služba KGB. Malé rozmery umožnili dobre ho ukryť. Napríklad do škatuľky s cigaretami. Vyrábali ho v 60. a 70. rokoch 20. storočia v podniku Arsenal Kiev v dnešnej Ukrajine. Tvarom pripomínal malý hranatý kváder so zaobalenými hranami a s drsnejším povrchom, čo uľahčovalo jeho držanie v ruke a manipuláciu s ním. V miniaturizácii predstihol aj japonské špionážne prístroje. Film šírky 16 mm bez perforácie umožňoval exponovanie obrázkov s rozmermi 13 x 17 mm a do prístroja sa vkladal v kazetách, čo umožňovalo rýchlu a jednoduchú (rádovo niekoľko sekúnd) výmenu filmu.
Letecká kamera HK 19
Bola vyrobená v 20. až 30. rokoch 20. storočia spoločnosťou Carl Zeiss Jena v Nemecku. Využívala sa na zhotovovanie zacielených snímok. Ručná fotokomora preto nemusela mať rámové značky a mohla používať aj štrbinové uzávierky dovoľujúce veľmi malé expozičné doby. Tie umožňovali fotografovanie aj pri malých výškach a vysokých preletových rýchlostiach. Ručná fotokomora našla hlavné využitie v oblasti vojenského prieskumu. Počas zhotovovania snímok vyžadovala otvorenie kabíny pilota a uchopenie prístroja oboma rukami, pričom páčka spúšťania bola umiestnená vedľa pravej rukoväte.
Špionážne pero Memoq
Ide o prenosné, elegantné a praktické vzhľadovo bežne používané pero, ktoré v určitej situácii mohlo byť použité ako potrebný a nenápadný záznamník zvuku. Dokázal urobiť vysoko kvalitnú nahrávku zvuku a bol ideálny pre použitie v situáciách, keď majiteľ chcel zaznamenať rozhovor, dokázať svoju nevinu alebo nevinu niekoho iného. Špionážne pero dokázalo nahrávať zvuk v dĺžke 3 hodín v kvalite PCM, čím sa vyrovnalo kvalite záznamu zvuku na CD nosiči. Na jedno nabitie dokázal záznamník nahrávať vo vysokej kvalite pri kapacite pamäte 1 GB až 3 hodiny, pri nižšej kvalite až 13 hodín.