Väčšina politických strán sa proti Ódorovi vyhraňuje, podporu zatiaľ naisto sľúbila len SaS a PS, očakáva sa zo strany Demokratov, no to je na získanie väčšiny veľmi málo. Prečo majú zvyšné strany s Ódrovou vládou problém a je reálne, že sa jej môže dariť zaisťovať aspoň ad hoc podporu pre jednotlivé návrhy?
Čo ich čaká najbližšie mesiace
1. 30 dní na program - Do 30 dní by mali zverejniť programové vyhlásenie a požiadať parlament o vyslovenie dôvery. Dovtedy disponuje vláda plnou mocou.
2. Hlasovanie - V Národnej rade budú poslanci v júni hlasovať o tom, či Ódorovi a spol. vyslovia dôveru. Potrebujú presvedčiť nadpolovičnú väčšinu prítomných, čo nebude jednoduché.
3. Dôvera, alebo nedôvera - Od toho, či kabinet dostane dôveru parlamentu, bude závisieť ďalší osud ministrov. Ak by im ju poslanci odhlasovali, tak môžu jednotlivých členov vlády odvolávať.
4. Oslabenie - V prípade vyslovenia nedôvery budú mať ministri a Ódor obmedzené kompetencie, tak ako Hegerova vláda. Napriek tomu dovládnu do volieb.
5. Predĺženie vládnutia - Obrat môže nastať po voľbách. Ódorova vláda totiž bude vládnuť až dovtedy, kým sa nevytvorí nová koalícia. Následne prezidentka menuje nového premiéra. Ak by sa voľby skončili patom alebo by sa nevedeli strany dohodnúť na koalíciách, tak by ódorovci mohli vládnuť aj ďalšie mesiace, pretože by sa zrejme vyhlásili nové voľby.