Podľa firmy postačí na rozpoznanie hlasu užívateľa 15 minút dlhý tréning. Apple bez bližších podrobností uviedol, že funkcie budú sprístupnené ešte tento rok. S pripravovaným nástrojom Personal Voice budú užívatelia môcť čítať textové výzvy na nahrávanie zvuku a nechať technológiu, aby sa naučila ich hlas. Súvisiace funkcie nazvaná Live Speech potom bude používať "syntetizovaný hlas" na hlasné čítanie zadaného textu užívateľa pri telefónnych hovoroch, konverzáciách FaceTime a osobných rozhovoroch. Ľudia si tiež budú môcť uložiť bežne používané frázy, ktoré budú používať pri živých konverzáciách.
Táto funkcia je jednou z viacerých, ktorých cieľom je zlepšiť prístupnosť zariadenia Apple pre osoby s kognitívnym, zrakovým, sluchovým a pohybovým postihnutím. Apple uviedol, že z týchto nástrojov by mohli mať najväčší prospech ľudia, ktorí môžu trpieť ochorením, pri ktorom časom strácajú hlas, ako je napríklad amyotrofická laterálna skleróza (ALS).
"Prístupnosť je súčasťou všetkého, čo v spoločnosti Apple robíme," uviedla v príspevku na blogu spoločnosti Sarah Herrlingerová, ktorá je riaditeľkou divízie Global Accessibility Policy and Initiatives. "Tieto prevratné funkcie boli na každom kroku navrhnuté so spätnou väzbou od členov komunít zdravotne postihnutých, aby podporovali rôznorodé skupiny užívateľov a pomáhali ľuďom nadväzovať kontakty novými spôsobmi," dodala.