Pripravované nástroje síce majú potenciál uspokojiť špecifické potreby, prichádzajú ale vo chvíli, keď pokrok v oblasti umelej inteligencie (AI) vyvolal obavy kvôli tomu, že ľudia so zlými úmyslami môžu presvedčivé falošné zvuky a videá - známe ako deepfakes - Používať na podvody alebo na dezinformovanie verejnosti, napísal server CNN. Apple uviedol, že funkcia Personal Voice využíva strojové učenie priamo v zariadení, aby boli informácie užívateľov súkromné a bezpečné.
S využitím umelej inteligencie na napodobnenie hlasu experimentujú aj ďalšie technologické firmy. Vlani napríklad spoločnosť Amazon uviedla, že pracuje na aktualizácii svojho systému Alexa, ktorá by technológii umožnila napodobniť akýkoľvek hlas, dokonca aj zosnulého člena rodiny. Táto funkcia zatiaľ nebola zverejnená.
Okrem hlasových funkcií oznámila spoločnosť Apple funkciu Assistive Access, ktorá spája niektoré z najobľúbenejších aplikácií operačného systému iOS, ako je FaceTime, Správy, Fotoaparát, Fotografie, Hudba a Telefón, do jednej aplikácie Hovory. Rozhranie obsahuje vysoko kontrastné tlačidlá, veľké textové popisky, možnosť klávesnice iba so smajlíkmi a možnosť nahrávania videospráv pre ľudí, ktorí môžu uprednostňovať vizuálnu alebo zvukovú komunikáciu.