Povedal, že v rámci prípravy programového vyhlásenia vlády navštevuje jednotlivé ministerstvá. Chce tak zistiť, aké sú najpálčivejšie témy jednotlivých rezortov.
Ódor uviedol, že téma výmeny šéfa Slovenskej informačnej služby (SIS) je otvorená a o tejto možnosti sa diskutuje. Tieto debaty sú podľa šéfa vládneho kabinetu otvorené.
Úradnícka vláda bez výraznej podpory v parlamente nemá podľa riaditeľky nadácie Zuzany Petkovej šancu presadiť významnejšie legislatívne zmeny, avšak do jej právomocí patrí výmena šéfa SIS. Ako Petková konštatuje, už sa viackrát ukázalo, že SIS neprispievala k odhaľovaniu závažnej trestnej činnosti, ale naopak, jej vyšetrovanie spochybňovala. Ako príklad uviedla väzobné stíhanie svedkov Borisa Beňu a Ľudovíta Makóa v kauze bývalého šéfa SIS, ktoré súdy vyhodnotili ako nedôvodné. Z ich rozsudkov vyplýva, že vyšetrovateľ sa pri obvinení svedkov z údajnej krivej výpovede a žiadosti o väzbu opieral o utajenú časť spisu s informáciami od SIS.
Na výmenu vedenia SIS vyzvala aj strana Za ľudí. „Už viackrát sa ukázalo, že tajná služba, ktorá by mala napomáhať v boji proti organizovanému zločinu a trestnej činnosti ohrozujúcej SR, nie vždy túto úlohu riadne plní a vyšetrovanie orgánov činných v trestnom konaní systematicky spochybňuje," uviedla predsedníčka strany Veronika Remišová. Príkladom je podľa nej “uniknutá” správa SIS, ktorá sa čítala v Národnej rade SR, alebo zlyhanie tajnej služby v prípade vraždy v Teplárni. Ako Remišová dodala, viackrát apelovala na vtedajšieho premiéra Eduarda Hegera, aby túto výmenu na poste šéfa SIS urobil.