Preskočiť na hlavný obsah
Reklama

Mladý Sulík verejne uráža komičku Salátovú: Ako sa právne brániť proti hejterom? Prinášame vám návod

Mladý Sulík verejne uráža komičku Salátovú: Ako sa právne brániť proti hejterom? Prinášame vám návod

Zdroj: getty images

Reklama
Logo Nový ČasLogo Nový Čas

Že je Filip riadne „kvítko“, mohla slovenská spoločnosť zistiť už dávnejšie. Jeho odporné vyjadrenia na adresu Simony Salátovej však zase prerazili ďalšie dno. Simona je dosť silná osobnosť na to, aby vulgárne vyjadrenia na adresu svojej postavy ignorovala, ale hejty o jej synčekovi už porazili aj jej toleranciu a trpezlivosť.

Dá sa brániť proti nenávistným prejavom na internete? Viac ako 15 % komentárov na slovenskom facebooku sú tzv. hejty, teda nenávistné komentáre - k takémuto číslu sa dopracovala novovzniknutá iniciatíva #bezhejtu. Jej cieľom je skultivovať verejné diskusie a takéto komentáre odstraňovať.

„V čase, keď čoraz viac ľudí najskôr číta komentáre a až potom sa rozhodnú, či si vôbec prečítajú samotný článok alebo príspevok, je dôležité kultivovať online prostredie a diskusiu v ňom,“ vysvetľuje Natália Tomeková z O2.

„Len za minulý rok nás takmer každý deň žiadal niekto o pomoc v súvislosti s hejtmi. Mladí nám hovoria, často na hrane života a smrti, že nevládzu ďalej odolávať útokom,“ konštatuje Marek Madro, psychológ z online poradne IPčko.

Čo robiť, ak ste terčom útokov

1. Ignorujte

Niekedy je najlepšie si nenávistné komentáre nevšímať. Niektorí ľudia hľadajú len konfrontáciu alebo reakcie a ak im ich nedáte, môžu stratiť záujem.

Vyberáme pre Vás niečo viac

Súvisiace