To sa jej počas prvých dní darí a nevidieť výrazné prešľapy kompetentných. Naopak, situácia v parlamente je presne v opačnom rytme - samotní poslanci sa tento týždeň sťažovali, že sa neorientujú v tom, čo vlastne schvaľovali. Vrcholom bolo odobrenie zákona z dielne extrémistov, ktorý nedokázali správne napísať.
Vzhľadom na rekordný počet bodov predseda parlamentu Boris Kollár navrhol, že si musia poslanci vybrať len dva alebo tri zákony, ktoré sú pre nich najdôležitejšie. Keďže sa však blížia voľby a pre každého je dôležité niečo iné, výsledkom je takmer 250 parlamentných bodov. Utrpenie sa pokúsil ukončiť Juraj Krúpa, ktorý navrhol, aby sa rokovanie skončilo v piatok a desiatky zostávajúcich bodov by prepadli na júnovú schôdzu. Poslanci však návrh zamietli.
Exministerka Veronika Remišová, ktorá sa presunula do parlamentu, sa vyjadrila, že je to ešte väčší chaos, ako čakala, a Krúpa doplnil, že zákony, ktoré sa aktuálne riešia, sú „úplne hrozné“ a robia diery v rozpočte.
Aj predseda Hlasu Peter Pellegrini v rozhovore v HN televízii tvrdí, že túto schôdzu treba ukončiť. „Ten chaos v parlamente je enormný, ja už teda niečo pamätám v tom parlamente a toto som ešte nevidel,“ vyjadril sa. Pridal sa aj Peter Pčolinský: „Asi by bolo žiaduce, aby sa táto schôdza čím skôr skončila a nebola ešte prijatá nejaká úplná hlúposť.“ Niektorí poslanci sa po odchode z ministerských postov vracajú do pléna mierne zmätení.
Nevykonateľný zákon
Vrcholom tohto týždňa bolo, keď parlament odobril zákon z dielne poslanca Republiky Eduarda Kočiša, ktorý presadil povinné zverejňovanie zápisníc o priebehu volieb a výsledku hlasovania na obecných stránkach. Poslanecké grémium, ktoré následne zasadalo, zistilo, že v zákone je chyba o podmienkach výkonu volebného práva. Šéf parlamentu Boris Kollár hovoril, že majú dve možnosti: buď im to vráti prezidentka a opravia ho, alebo budú legislatívu upravovať cez iný zákon.