Jeho hlavu zbavili neželanej ozdoby a vypustili ho do prírody. Vysilené a vystresované zviera sa síce naučilo piť aj napriek tejto prekážke, ale aj tak ho od smrti delil len kúsok. Ďalší výjazd mali k mláďaťu, ktoré sa zakliesnilo v strome.
Pracovníci zásahového tímu prezradili, že maco s valcom z plastickej hmoty na hlave prešiel z Čierneho Váhu v Nízkych Tatrách až do Slovenského raja. „So zakliesnenou hlavou prežil taký dlhý čas len vďaka tomu, že sa napriek prekážke naučil piť vodu,“ zdôraznili. Ako cez takú robustnú prekážku dokázal piť? „Valec má diery, čiže ho asi ponoril a tam mu natiekla voda,“ myslí si Michal Haring z tímu.
Medveďa po jeho lokalizovaní uspali, kŕmny valec mu z hlavy odstránili, ošetrili ho a vypustili. Plastový kŕmny valec, ktorý ho sužoval vyše dvoch týždňov, sa používa na vnadenie divej zveri, najmä diviakov. Zásobník je stavaný na približne 30 litrov kukurice. „Prax ukázala, že zabezpečenie valca pred inými živočíchmi, najmä medveďom hnedým je nedostatočné,“ vysvetľujú ochranári.