Podľa britskej stanice BBC sa tisíce ľudí zišli aj pred prezidentským palácom v Ankare, aby si vypočuli Erdoganov príhovor. Podľa agentúry DPA ulice Ankary sú lemované dospelými i deťmi a jazdia po nich autá, ktorých osadenstvo máva vlajkami Turecka, vládnucej Strany spravodlivosti a rozvoja (AKP), ako aj Osmanskej ríše či rôznych nacionalistických formácií.
Ugur Özgün (42), ktorý pricestoval s manželkou a dcérou do Ankary z mesta Konya, aby sa pripojil k oslavám v sídle AKP, v rozhovore pre DPA na otázku, či sa obáva rozdelenia tureckej spoločnosti, odpovedal, že v Turecku nie je "žiadna polarizácia, len nálady proti Erdoganovi za každú cenu".
Turecko "pôjde aj naďalej hore tak, ako to robilo posledných 21 rokov" pod Erdoganom, pričom ekonomika je v dobrej kondícii, konštatoval Özgün. Jeho názory na ekonomiku sa líšia od hodnotenia 22-ročného Yunusa Emreho Ayranciho, podľa ktorého je turecká ekonomika v zlom stave, "ale Erdogan je najlepšia možnosť".
"Najskôr som chcel voliť (opozičného kandidáta Kemala) Kiličdarogla, ale jeho politické plány ma nepresvedčili," dodal. Nakoniec volil Erdogana, pretože je "zvyknutý na jeho vládu". Ayše Yildirová (46) pre DPA tiež potvrdila svoju podporu Erdoganovi. Povedala, že ekonomika Turecka sa v porovnaní s predchádzajúcimi rokmi zlepšila.
V tábore opozície po postupnom zverejňovaní čiastkových výsledkov druhého kola prezidentských volieb zavládlo sklamanie a skepsa. Ozvali sa už dokonca hlasy, aby sa Kiličdaroglu vzal postu šéfa Republikánskej strany (CHP).
Volička CHP, 23-ročná študentka Eslem Ataylarová pre DPA povedala: "Cítim sa zle a sklamaná, pretože som sa obávala, že Kiličdaroglu nevyhrá." Mladí ľudia, s ktorými sa priatelí, podľa nej strácajú nádej a mnohí chcú z Turecka odísť. "Nechcú vychovávať deti, kým je pri moci táto vláda," povedala. Ona sama plánuje zostať: "Ak všetci odídu, kto pomôže obnoviť Turecko?"