Oskar Dvořák z Progresívneho Slovenska požiadal ministra o predstavenie medicínskeho plánu pre Bratislavu. "Najprv potrebujem počuť od ministra, od vládnych predstaviteľov, ako si predstavujú medicínsku situáciu v Bratislave, a potom sa môžeme vyjadrovať k tomu, ako má vyzerať samotná nemocnica," zdôvodnil. Zmenu v prípade nemocnice v Martine považuje za racionálny krok.
Stranu Za ľudí mrzí, že k plánu B muselo dôjsť. Je však podľa nej na mieste, že k nemu vláda pristúpila, pretože problémy boli také veľké, že by sme míľniky nestihli. Trvá na rokovaní o tom, kde by sa peniaze mohli najefektívnejšie využiť.
Mimoparlamentné KDH poukázalo na to, že politickú zodpovednosť nesie OĽANO aj bývalý premiér Heger. Žiada vládu, aby boli zverejnené informácie o komunikácii s Európskou komisiou. Zároveň žiada vyhodnotiť činnosť tímu zodpovedného za realizáciu plánu obnovy. "Ak sa preukáže, že zreálnené termíny realizácie EK zamietla, potom žiadame, aby sa finančné prostriedky použili na pripravené projekty koncových nemocníc v regiónoch Slovenska, ktoré majú najväčší investičný deficit a sú kritickou infraštruktúrou štátu na zabezpečenie komplexnej zdravotnej starostlivosti," doplnil expert hnutia na zdravotníctvo Peter Stachura.
Projekt výstavby bratislavskej nemocnice Rázsochy sa nebude môcť financovať z plánu obnovy, ale zo štátneho rozpočtu. Po stretnutí so zástupcami politických strán to oznámil minister zdravotníctva Michal Palkovič. K zmenám bolo podľa neho potrebné pristúpiť aj v prípade nemocnice v Martine, zo zdrojov z plánu obnovy sa má postaviť iba do úrovne hrubej stavby.