Bývalá riaditeľka zrušila zmluvu s obľúbeným Dinoparkom. Majiteľ značnú časť odviezol a teraz s ním má zoo aj súdny spor. Ako budete riešiť túto situáciu?
Je to najchladnejšie miesto v zoo a má výborný potenciál pre ďalší rozvoj. No medveď Félix je kľúčový, potom je to gazdovský dvor, kde sa deti budú môcť dotýkať zvierat. Dinopark bol obľúbený, ale prebieha tam stále súdny spor a ešte som sa neoboznámil so všetkými detailmi tohto sporu. Takže môžeme nájsť zdroj financovania na rozvoj tejto časti zoo, alebo je aj druhá alternatíva, že sa budeme obzerať po podobnom type atrakcie, keďže Dinopark nie je jediný. Ak nájdeme niečo, čo bude edukatívne, hodnotné a zároveň atraktívne pre návštevníkov, nevylučujeme ani možnosť, že spravíme obchodnú súťaž.
Ako mienite zoo zatraktívňovať, keďže sú tu stále nevyužité miesta?
Čoskoro pribudnú pitné fontánky. Nad primátmi nič nie je, takže budeme pracovať s tým, aby sa to postupne zapĺňalo. Keď si človek zaplatí, ráta s tým, že bude obklopený zvieratami, a nie ničím. Tiež je schválená príprava projektovej dokumentácie pre parkovací dom. Veľkou výzvou je hľadať možnosti, ako by zoo mohla ešte fungovať. Už diskutujeme so štátnymi orgánmi, ako vyčleniť v zoo priestor, ktorý by bol záchrannou a rehabilitačnou stanicou. To v Bratislave chýba.
Neuvažujete nad tým, že vchodov do zoo bude viac?
V zoo nemusí byť len jeden vchod. Okrem Starých gruntov máme viac alternatív, ktoré sú strategicky dôležité. V súčasnosti beží aj urbanistická projektová súťaž na areál Slovenskej akadémie vied. Je to obrovský areál medzi Železnou studničkou a ZOO Bratislava. Tento priestor chce akadémia vied premeniť na otvorený areál, pretože autá tam ani veľmi nechodia. Majú predstavu povýšiť to na štýl západoeurópskych kampusov. Bude to otvorené, ľudia tam budú môcť ísť pešo a tu je tiež možnosť napojenia. Tým, že tam chcú obmedziť dopravu, by bola príležitosť otvoriť zoo aj z druhej strany.