Keby ho mal naozaj, nestretol by o dva týždne neskôr v kuchyni kalifornského hotela svojho vraha Sirhana Sirhana a možno by sa stal americkým prezidentom. Zomrel na následky atentátu 6. júna 1968 v iba 42 rokoch.
Málokto bol v Amerike 60. rokov populárnejší ako Bobby Kennedy. Schopný, skúsený, usmievavý a komunikatívny s aurou brata "mučeníckou smrťou zosnulého" Johna Fitzgeralda Kennedyho, mal Bobby nakročené k dokončeniu bratovho diela. Namiesto ďalšej často o úspechu a moci klanu Kennedyovcov sa nakoniec ale stal len ďalším dielkom tragédie tejto rodiny. Bobby Kennedy navyše na rozdiel od brata na vrchol ani nedosiahol.
Siedme dieťa v rodine Josepha a Rose Kennedyovcov sa narodilo 20. novembra 1925. Ako syn multimilionára a diplomata bol na úspech predurčený. Už počas bakalárskych štúdií na Harvardovej univerzite bol jedným z lídrov školského futbalového tímu, titul právnika na Virgínskej univerzite zase ozdobil úspešným vedením bratovej kampane do Senátu.
Ďalšia kariéra už bola spojená len s politikou. Bobby Kennedy najprv pracoval v tíme presláveného "lovca ľavičiarov" Joea McCarthyho, neskôr potom šéfoval výboru, ktorý vyšetroval nelegálne praktiky okolo odborového hnutia, ktoré bývajú spájané s menom Jimmyho Hoffyho. Do skutočného výťahu k moci ale Bobbyho posadil až starší brat. Tomu úspešne viedol kampaň a v jeho administratíve zastával pozíciu ministra spravodlivosti a predovšetkým hlavného radcu. Pár kritikov poukazovalo na koncentráciu moci, ktorú Kennedyovci vládli, a Bobby bol tiež napádaný za údajné zneužívanie bezpečnostných zložiek pre destabilizáciu protivníkov a krytie problémov klanu. Kým Lee Harvey Oswald spáchal atentát na JFK, bola Robertova pozícia veľmi pevná.