Spasili ju vedci
Ona sa však neprestala usilovať dokázať svoju nevinu. Vedecký výskum, ktorý naznačoval, že deti mohli zomrieť z prirodzených príčin, v roku 2019 ešte súd odmietol. Po zverejnení výskumu však 19 popredných austrálskych vedcov v roku 2021 podalo petíciu guvernérke Beazley. Pri novom súdnom vyšetrovaní prokurátori uznali, že výskum zmenil ich pohľad na to, ako deti zomreli. Sarah a Laura mali genetickú mutáciu, ktorá môže spôsobiť náhle zastavenie srdca. Synovia Caleb a Patrick zas mali odlišnú genetickú mutáciu, ktorá spôsobuje náhle epileptické záchvaty.
20-ročné peklo
Sudca, ktorý viedol vyšetrovanie, dospel k pevnému presvedčeniu, že
o vine Kathleen Folbigg existujú závažné pochybnosti. Guvernérka následne podpísala plnú milosť a v pondelok nariadila jej okamžité prepustenie z väzenia. „Bolo to pre ňu 20-ročné peklo. Želám jej pokoj,“ povedal minister spravodlivosti Nového Južného Walesu Michale Daley s tým, že jeho myšlienky sú aj s Craigom Follbigom. Ten nielenže prišiel o deti, ale neprávom dostal aj svoju manželku na 20 rokov do basy - a teraz musí s týmto vedomím žiť.
Pre Kathleen sa to však nekončí. Milosť totiž neznamená, že ju zbavili viny. To sa dá dosiahnuť len novým odvolacím procesom a ten môže trvať rok. Až v prípade, ak ju odvolací súd oslobodí, môže zažalovať štát a žiadať miliónové odškodné. To by však znamenalo ďalší proces.