Komu sa podarilo obsadiť prvé priečky?
Stredné školy a gymnáziá
1. miesto: Gymnázium sv. Jána Pavla II v Poprade, Tím: Naturebits, Projekt: LeafPot
2. miesto: Gymnázium v Kysuckom Novom Meste, Tím: Smart rosničky, Projekt: Počasie v čase
3. miesto: Súkromná SOŠ ekonomická Košická akadémia, Tím: ECOSquad, Projekt: Recyklovník
Základné školy
1. miesto: Základná škola sv. Cyrila a Metoda v Košiciach, Tím: iFood, Projekt: iFood – koniec dlhému čakaniu na obed
2. miesto: Základná škola s materskou školou v Liptovskom Jáne, Tím: Poškoláci, Projekt: Cesta vesmírom
3. miesto: Základná škola s materskou školou v Žiari nad Hronom, Tím: CZŠ, Projekt: Baby defender
10-tisíc micro:bitov na školách po celom Slovensku
ENTER Programiáda je pomyselným vyvrcholením projektu ENTER, ktorý si kladie za cieľ naučiť žiakov a ich učiteľov digitálnym zručnostiam. Tie sú v súčasnej technologickej dobe nevyhnutnou schopnosťou. Zároveň si vďaka digitálnym zručnostiam otvárajú dvere k množstvu životných a pracovných príležitostí.
„Projekt ENTER je postavený na troch pilieroch. Prvý pilier je o osvete a popularizácii technológií a dôležitosti digitálnych zručností. Druhý pilier zastrešuje vzdelávanie učiteľov. V treťom pilieri sa sústreďujeme na to, aby mala škola možnosť dostať sa k hardvéru. ENTER Programiáda je konceptom, cez ktorý podporujeme deti a študentov k tvoreniu a hľadaniu riešenia problémov v ich okolí. Aby deti nevyužívali technológie iba pasívne, ale učili sa programovať, rozvíjať svoju kreativitu, logicky uvažovať či pracovať v tíme. Je to tiež príležitosť, ako motivovať mladú generáciu venovať sa programovaniu a technológiám ako súčasti ich budúceho kariérneho rastu,“ vysvetľuje manažérka spoločenskej zodpovednosti Telekomu, Tatiana Švrčková.
Za posledné tri roky Telekom na školy cez grantové programy rozdistribuoval vyše 10-tisíc micro:bit sád a poskytol bezplatné školenia viac ako 1500 učiteľom zo 700 škôl z celého Slovenska. Pre učiteľov sú k dispozícií aj bezplatné podklady na hodiny a pravidelné workshopy, na ktorých si môžu zdokonaľovať svoje zručnosti. Spolu s partnermi, Učíme s hardvérom a AJ Ty v IT, Telekom pravidelne organizuje aj tematické workshopy, ktorými prešlo vyše 7000 žiakov.