TASR správu prevzala z agentúry DPA. Viacero budov na juhu metropoly pohltili plamene. V tejto oblasti sa nachádza dôležitý zásobník plynu, továreň na zbrane a muníciu a skladisko pre tanky a ďalšiu techniku armády.
V noci na nedeľu vypršalo prímerie, ktoré sprostredkovali USA a Saudská Arábia. Obnovenie rokovania o ďalšom prímerí medzi armádou a RSF je zatiaľ otázne. Armáda žiada, aby polovojenské sily opustili obsadené nemocnice, školy a domy. RSF zase armádu obviňuje z úmyselného zdržiavania rokovaní.
Obe strany sa 20. mája dohodli na sedemdňovom prímerí, ktoré sprostredkovali USA a Saudská Arábia. Cieľom bolo umožniť humanitárnej pomoci vstup do oblastí bojov. Neskôr bolo predĺžené o päť dní, žiadna zo strán ho však nedodržiavala.
Biely dom minulý štvrtok (1. júna) oznámil hospodárske sankcie a vízové obmedzenia voči sudánskym lídrom zodpovedným za porušenie prímeria a vyprovokovanie " strašného" krviprelievania. V Sudáne už od polovice apríla bojuje armáda vedená generálom Abdalom Fattáhom Burhánom s polovojenským zoskupením RSF, ktoré vedie Burhánov bývalý zástupca, generál Muhammad Hamdán Daklú. Politická kríza však sužuje Sudán od roku 2021, keď sa Burhán a Daklú po vojenskom prevrate spoločne chopili moci.