Súd tiež spoločnosti, ktorá pre Metu poskytuje služby správy obsahu, zakázal prepustiť zamestnancov, ktorí sa na podmienky na pracovisku sťažovali. Prípad by mohol mať vplyv aj na pracovné podmienky ďalších moderátorov obsahu po celom svete, ktorých je iba 15.000.
"Zmení to spôsob, akým rozmýšľate a reagujete na veci. Možno by sme si mohli nájsť iné zamestnanie, ale budeme schopní si ho udržať? Nie som si istý. Už nie sme schopní normálne fungovať, "uviedol 33-ročný ugandský moderátor Frank Mugisha. Ďalší zamestnanci uvádzali, že ich práca znecitlivela voči explicitnému obsahu, nahote a sebapoškodzovaniu. Najmenej jeden človek zo skupiny, ktorá na Métu, majiteľa facebooku, podala žalobu, sa pokúsil o samovraždu.
Prvé známky nespokojnosti na pracovisku spoločnosti Sama, ktorá moderáciu obsahu Mete z Kene poskytuje, vyšli na povrch vlani. Bývalý moderátor Daniel Motaung podal na obe firmy žalobu, v ktorej ich obvinil z nevhodných pracovných podmienok, snahy potlačiť vznik odborov a z vystavovania explicitnému obsahu na pracovisku bez dostatočnej psychologickej podpory.
"Spomínam si na svoj prvý zážitok, keď som bol svedkom zabitia v priamom prenose. Podvedome som sa zdvihol zo stoličky a kričal. Na chvíľu som takmer zabudol, kto som a kde sa nachádzam. Všetko bolo v prázdnote," stojí v jednom zo svedectiev predložených na súde. Mnohí zamestnanci Sami uviedli, že nevedeli, v čom presne bude ich práca spočívať, keď sa o zamestnanie uchádzali. Domnievali sa, že sa hlásia na úlohy v zákazníckych službách.