Keď Jano Baláž odišiel potom hrať do Švédska, úlohu šéfa Modusu prevzal Janko Lehotský. Po čase z Elánu odišiel gitarista, Zdeno teda navrhol, že by ho mohol nahradiť jeho brat. Jano mal vtedy krásne Volvo, na ktoré si zarobil v zahraničí, po nástupe do Elánu ho predal a požičal chalanom peniaze na aparatúru, čím ich presvedčil, že to myslí s kapelou vážne. A myslel, pretože dodnes tvorí pevné jadro skupiny spoločne s Vašom Patejdlom a Jožom Rážom.
Austrália
Rok 1984 bol pre kapelu kritický, keďže Vašo Patejdl sa rozhodol, že nechce neustále koncertovať, ale viac komponovať a pracovať v štúdiu. Prišlo tak k neočakávanému a vlastne ani nerealizovanému rozpadu kapely, pretože Ráž a Jano Baláž naďalej fungovali pod názvom Elán, akurát striedali muzikantov. Vašo sa napokon tiež vrátil, ale Zdeno už hrával s komerčnými kapelami v zahraničí a v roku 1991 sa rozhodol z republiky aj s rodinou vysťahovať. „Mal som 36 rokov a dve deti a nadobudli sme s manželkou pocit, že je čas na zmenu,“ vracia sa v myšlienkach Zdeno Baláž o 32 rokov späť.
„Odišli sme pre tisíc maličkostí, ktoré dnes už nebudem rozoberať. Vybrali sme si Austráliu a hľadali sme mesto, kde budeme bývať. Chceli sme mesto na písmeno A, rovnako ako sa začína aj svetadiel Austrália. Našli sme Adelaide, čo sa v konečnom dôsledku ukázalo skvelé riešenie. Ako rezidenti sme tam získali množstvo bodov, ktoré nám priniesli rôzne výhodné bonusy. Našiel som si tam prácu v rozhlase, robil som aj v hudobných štúdiách na nahrávkach, takže som ostal pri muzike. Aj to prispelo k pocitu, že som nikdy ani na moment neoľutoval, že som odišiel. Samozrejme mnohí sa ma pýtajú, či sa na staré kolená predsa len nevrátime s manželkou dožiť na Slovensko. Citujem Vlada Koleniča, ktorý na túto otázku odpovedal ,na Slovensku som už dožil‘.“