Väčšina poslancov totiž avizuje, že ho nepodporia, aby mohol viesť plnohodnotný kabinet. Čo to preňho bude znamenať? Ódor nastúpil do čela Slovenska po tom, čo prezidentka odmietla ďalej držať na svojich postoch predchádzajúcu vládu Eduarda Hegera.
Ódorova vláda mala po vymenovaní mesiac na to, aby pripravila programové vyhlásenie a vyrokovala podporu od poslancov. Potrebuje získať nadpolovičnú väčšinu prítomných v parlamente. „Zatiaľ nevidíme reálnu šancu na získanie podpory k programovému vyhláseniu vlády,“ uviedol Ódor.
Očakáva sa, že parlament bude rokovať o programe úradníckeho kabinetu na svojej nadchádzajúcej schôdzi, ktorá sa začne zajtra. Rovnako skonštatoval, že nejde o nič „super prekvapivé“ a dodáva, že program vlády bude zhotovený bez ohľadu na to, či získajú dôveru, alebo nie. Aj keď stretnutia s poslancami k dohode neviedli, premiér ich za stratu času nepovažuje.
„Treba hovoriť, vypočuť si tie názory, preto som inicioval prvotné stretnutia nielen z titulu programového vyhlásenia, ale chcel som aj vysvetliť náš prístup,“ zhodnotil. Počas svojich rokovaní sa stretol s lídrami Hlasu-SD, Smeru-SSD, OĽaNO, Demokratov, Progresívneho Slovenska, Sasky, Sme rodina a Za ľudí. Všetko podľa neho prebiehalo pokojne a niektoré poznámky si podľa Ódora nechali politici až „za plot úradu vlády.“
Nebudeme robiť kampaň
Viacerí politici si kládli podmienky výmenou za vyslovenie dôvery vláde. Požiadavky sa ale Ódor politikom plniť nechystá. „My nie sme obchodníci, my sme odborníci,“ vyjadril sa.