8. Nastavte si priority
Chcete najlacnejšie alebo najkvalitnejšie jedlo? Možno nakúpite drahšie potraviny, ale kúpite ich menej, pretože sú kvalitné a lepšie naplnia vašu predstavu o zdravom jedálničku. Nemusíte kúpiť 300 gramov šunky, ktorá sa hneď pokazí, možno zistíte, že 100 gramov kvalitného výrobku sa oplatí viac. Nič nevyhodíte, jedlo chutí lepšie a prospeje to aj línii.
9. Aktivujte si vernostné karty
Ak chodíte často do jedného reťazca, oplatí sa mať jeho zákaznícku kartu. Pri každom nákupe tak získate rôzne zľavy.
10. Sledujte dátumy spotreby
Raz do týždňa si skontrolujte aj chladničku, či sa najmä pri jogurtoch, syroch a iných výrobkoch nekončí záruka. Potraviny pred koncom spotreby dajte dopredu, aby ste na ne nezabudli. Podľa štatistík končí v koši každý tretí rožok a každý piaty jogurt. Šetriť potravinami treba s ohľadom na planétu, no ušetríte aj svoje peniaze.
Nakupujte cielene
Ľubomír Drahovský, analytik obchodu
- Samozrejme, dá sa ušetriť, sú to také všeobecné rady, ktoré by ľudia mali vedieť. Treba nakupovať cielene, urobiť si vopred zoznam, čo domácnosť potrebuje, aby sa zbytočne nevyhadzovali potraviny do kontajnerov. Nenakupovať nárazovo, rozdeliť si nákupy na 2 - 3 dni v týždni a podľa toho aktualizovať, čo potrebujete a nepodliehať zbytočne reklame potravinárskej výroby, ktorá nie vždy spĺňa to, čo ľudia od potravín očakávajú.