Ďalej by ste nemali vyvažovať váš ventilátor na okraji. Ak je balansovaný neisto na okraji niečoho, napríklad komody alebo nočného stolíka, môže veľmi ľahko spadnúť. V dôsledku toho môžu lopatky naraziť do ochranného krytu a vystaviť motor ďalšiemu zaťaženiu, čo môže viesť k prehriatiu a dokonca k požiaru. Okrem toho by mohlo dôjsť aj k úplnému rozbitiu ventilátora.
Svoj ventilátor by ste mali tiež čistiť od prahu. V priebehu rokov sa môžu ventilačné otvory a motor vášho ventilátora dosť upchať nahromadeným prachom. Prach vystavuje motor mimoriadnej záťaži, čím sa zvyšuje riziko prehriatia a vznietenia. Samotný prach môže tiež pôsobiť ako zdroj vznietenia, ak by sa motor prehrial.
Ak váš ventilátor vydáva slabý bzučiaci zvuk, môže to byť znakom elektrickej poruchy. Vždy sa uistite, že je váš ventilátor bezpečne zapojený do zásuvky, a ak spozorujete akýkoľvek zápach horenia alebo nezvyčajné zvuky, okamžite ho vypnite.
Ventilátory často držíme v rukách celé roky a v chladnejších mesiacoch ich balíme, pričom môže dôjsť k poškodeniu káblov. Je dôležité skontrolovať, či sú káble a vetracie otvory v dobrom stave. Poškodenie týchto častí môže brániť výkonu výrobku.