Viacero strán argumentovalo aj tým, že im Ódor nechce splniť ich požiadavky. „My nie sme obchodníci, my sme odborníci,“ schladil však Ódor chúťky politikov presadiť si do programového vyhlásenia ich predvolebnú agendu.
Faktický pád vlády prijal premiér so stoickým pokojom. „Výsledok nie je pre nás prekvapujúci. Nečakal som nič iné,“ vyhlásil. V parlamentnej debate si podľa vlastných slov vypočul všetko, „od totálnej žumpy, primitivizmu, stand-up komédie až po naozaj cenné rady a kvalitné pripomienky“.
Prezidentka Čaputová to, ako sa parlament zachoval k Ódorovi, označila za „veľmi nezrelý postoj“ a podobný názor má aj Ódorov predchodca Eduard Heger. „Dalo sa čakať, že sebeckí politici Ódorovu vládu nepodporia, aj keď jej úspech je dôležitý pre Slovensko,“ vyhlásil expremiér, ktorý bude Ódorovi držať palce, aby uniesol ťarchu vládnutia bez dôvery.
„Viem, aké to je,“ pochválil sa Heger. Nevysloviť Ódorovej vláde dôveru označil za politickú chybu aj šéf Sasky Richard Sulík. Podľa šéfa OĽaNO Igora Matoviča bolo v programovom vyhlásení údajne „veľa vaty“ a málo konkrétností.
„Zo strany klubu nedostane ani jeden hlas,“ predznamenával už pred hlasovaním šéf Smeru Robert Fico, predseda Hlasu Peter Pellegrini, ktorého poslanci sa zdržali, zas tvrdil, že „dôvera tejto vláde sa preceňovala“ a bude jej stačiť aj obmedzený mandát.