O Putinovej vojne
Andrej Danko
- Ak je napätie na Ukrajine a tá nie je členom EÚ a NATO, tak tá pomoc by mala byť v rovine humanitárnej a možno v rovine techniky, ako jej dodávajú raketový obranný systém, naše Boženy... Chybou bolo iniciatívne vyvážať zbraňové systémy na Ukrajinu, lebo nás to môže vtiahnuť do konfliktu. Máte paniku z Rusov a je opodstatnená. Ja som povedal, že nedráždite Rusov, sú na územiach, ktoré oni považujú historicky za svoje. Treba hľadať jednotný postup EÚ a NATO, ale vidím, že my sme boli zbytoční hrdinovia na začiatku, keď sme účelovo vyvážali starú sovietsku techniku, aby sme pristúpili k nákupu novej. O pár rokov sa konflikt vyrieši a Západ bude chodiť obchodovať do Ruska.
Jaroslav Naď
- Viac ako 60 krajín sveta pomáha Ukrajine vojensky a viac ako 40 politicky a ekonomicky. My tak robíme presne v súlade s Chartou OSN, presne tak, ako Slovensko žiadalo o pomoc v SNP a vtedy viac ako 30 krajín sveta nám pomáhalo vojensky. Akákoľvek technika alebo munícia, ktoré odišli na Ukrajinu, boli na základe vyhodnotenia náčelníka generálneho štábu. Do veľkej miery to boli veci, ktoré by sme už nikdy nevedeli používať. V roku 2014 Rusi anektovali Krym a vy ste tu bránili sankciám, nechceli ste poslať preč ruských špiónov a chodili ste sa päťkrát do roka klaňať Putinovi. Môžete sa hanbiť za to pôsobenie. Hovoríte to, čo vám napíšu v Moskve.
O rozpočte krajiny v zlom stave
Jaroslav Naď
- Podľa hodnotenia Eurostatu z februára 2020 boli slovenské financie na poslednom mieste z hľadiska EÚ. To je fakt, a keď niekto hovorí, že verejné financie sú najhoršie, aké boli, tak hovorím, že sme, žiaľbohu, predposlední z hľadiska udržateľnosti v EÚ, ale v tom čase sme boli poslední. Nehovorím, že sme fantastickí, to nie sme, ale nie sme najhorší. Samozrejme, že sa zvýšilo zadlženie - prepad ekonomiky počas covidu, energetická kríza, obrovské investície na pomoc ľuďom. Stálo to miliardy, ale keby to nebolo zaplatené, tak by ľudia platili na jednu domácnosť o 200 eur viac ako dnes za energie mesačne.