Rozhodnutie ÚS rešpektuje a v parlamente chce ďalej presadzovať zmenu paragrafu, aby ho nebolo možné zneužívať.
"Žiadali sme, aby ÚS SR určil ústavné mantinely používania paragrafu 363 Trestného poriadku a vo vyjadrení predsedu súdu sa objavili náznaky, že takéto mantinely v odôvodnení rozhodnutia môžu byť uvedené," uviedol s tým, že počkať treba na zverejnenie nálezu súdu. Aj predseda ÚS Ivan Fiačan podľa slov Šeligu povedal, že rozhodnutie ÚS neznamená, že generálny prokurátor môže robiť čokoľvek.
Branislav Vančo z mimoparlamentného hnutia Progresívne Slovensko (PS) skonštatoval, že rozhodnutie Ústavného súdu (ÚS) SR o paragrafe 363 Trestného poriadku neznamená, že by bol tento paragraf v poriadku.
"Takisto to neznamená, že v individuálnych prípadoch nie je zneužívaný na ochranu kriminálnikov. Progresívne Slovensko bude mať vo svojom volebnom programe zrušenie paragrafu 363. Následne bude o zákonnosti vyšetrovania rozhodovať namiesto generálneho prokurátora sudca pre prípravné konanie," uviedol.
Ústavný súd SR v stredu rozhodol, že paragraf 363 Trestného poriadku nie je v rozpore s Ústavou SR, keď nevyhovel návrhu skupiny poslancov a prezidentky SR Zuzany Čaputovej, ktorí paragraf na súde napadli.