"Domáce násilie pre nás je priorita. Vieme, že to je celospoločenská téma a polícia veľmi intenzívne vyšetruje každý prípad vrátane tohto. Prípad sme si nemohli nevšimnúť, keďže sa týka najvyššieho ústavného činiteľa. Rieši to polícia, dokonca to bude riešiť NAKA. Máme na to svoje dôvody, prečo sa tak rozhodlo. Je to v podstate moje rozhodnutie,“ vyhlásil Hamran v rádiu Expres, podľa ktorého prípad vyšetrujú ako podozrenie z ublíženia na zdraví. Trestné oznámenie priamo na NAKA podala podľa Hamrana Richterová.
Richterová tvrdí, že ju prenasleduje niekoľko vozidiel, z čoho obviňuje práve Kollára. Ten však viackrát uviedol, že s tým nemá nič spoločné. "Toto sa jedná len o očierňovanie apolitický boj ľudí, ktorí sú v pozadí nej a cez tento konflikt nás chcú zničiť," hneval sa Kollár.
NAKA preveruje aj tieto Richterovej podozrenia. "Ráno som bol informovaný, že tri vozidlá máme identifikované," podotkol Hamran. Nevylúčil, že vozidlá patria zložkám štátu. "V kontexte týchto zistení budeme vyšetrovať možno aj podozrenia zo zneužívania štátnej moci na súkromné účely," doplnil.
Kollár po teatrálnom priznaní nenašiel veľké sympatie ani medzi politickými kolegami. Jeho správanie odsúdili aj Demokrati, Smer či Progresívne Slovensko.