„Slovenská informačná služba kategoricky odmieta zverejnené dezinformácie týkajúce sa údajného sledovania vami uvedenej osoby Slovenskou informačnou službou. Upozorňujeme verejnosť, že tak ako už častokrát v minulosti, aj v tomto prípade sú vo vzťahu k spravodajskej službe šírené v informačnom priestore štátu nepravdivé špekulácie so zjavnou snahou zatraktívniť túto vec vťahovaním spravodajskej služby do medializovaného prípadu,“ uviedla.
NAKA bude konať
Policajný prezident Štefan Hamran potvrdil, že Národná kriminálna agentúra preberá prípad do svojich rúk. „Rozhodol som, že prípad sa bude prešetrovať na Národnej kriminálnej agentúre, keďže tam bolo podané aj trestné oznámenie zo strany poškodenej. Preverujeme podozrenie z ublíženia na zdraví, ktoré bolo predmetom mediálnych vystúpení za ostatné dni, a preverujeme aj to podozrenie nezákonného prenasledovania,“ povedal pre Nový Čas.
„Domáce násilie pre nás je priorita. Vieme, že to je celospoločenská téma a polícia veľmi intenzívne vyšetruje každý prípad vrátane tohto,“ doplnil v Rádiu Expres. Povedal tiež, že keďže ide o najvyššieho ústavného činiteľa, prípad si nemohli nevšimnúť a na začatie vyšetrovania majú svoje dôvody.
Hamran v rozhovore reagoval aj na to, či podozrivé autá, ktoré Richterovú sledovali, mohli patriť štátnej službe. „Bol som informovaný, že tri vozidlá boli identifikované spôsobom, že vieme, komu patria,“ prezradil. Vysvetlil, že keď v policajnej databáze neprechádzajú tabuľky s evidenčným číslom, znamená to, že vozidlá patria štátnym zložkám.