Ide o časť cintorína, kde sa pochovávajú nedonosené plody. TASR správu prevzala z agentúry AFP. Škandál vyšiel najavo v septembri 2020, keď jedna zo žien, ktoré podstúpili interrupciu, na svojej stránke na sociálnej sieti Facebook napísala, že na rímskom cintoríne Flaminio našla hrob a kríž so svojím menom. Pri potrate po 20. týždni tehotenstva predpisy v Taliansku vyžadujú pochovanie plodu. Mnohé ženy však uviedli, že s pohrebom vedome nesúhlasili a už vôbec si neželali uvedenie svojho mena na náhrobných krížoch.
Ľudskoprávne skupiny odsúdili toto označovanie hrobov ako hrubé porušenie práva žien na súkromie. Je chránené zákonom z roku 1978, ktorý v Taliansku legalizoval potraty. Za jeho porušenie sa úrad na ochranu osobných údajov rozhodol uložiť mestu Rím pokutu 176.000 eur a ďalšiu pokutu 239.000 eur verejnej spoločnosti AMA zodpovednej za správu rímskych cintorínov.
Dozorný orgán tiež upozornil rímsku primárnu zdravotnú poisťovňu na porušenie zákona o ochrane súkromných údajov, pretože poslal AMA totožnosť žien, ktoré podstúpili interrupciu. Úrad tiež navrhol, aby mená týchto žien zdravotnícke orgány v budúcnosti utajili a tak sa sa predišlo akémukoľvek opakovaniu udalosti. Podobné hroby objavili aj na cintoríne v meste Brescia na severe krajiny.