Aláč nemôže potvrdiť ani vyvrátiť, či vozidlá, ktoré uviedla Richterová v oznámení, patria tajnej službe. "Je tam zákonná prekážka," uviedol. Rovnako je to podľa neho aj pri otázke, kto je alebo nie je objektom spravodajského záujmu. Deklaroval, že orgánom činným v trestnom konaní (OČTK) poskytne SIS plnú súčinnosť. Zatiaľ službu Národná kriminálna agentúra (NAKA) nekontaktovala. Tvrdí, že o záležitosti dopodrobna nehovoril so žiadnym ústavným činiteľom ani s Kollárom.
"Výbor zobral informáciu na vedomie a takisto skonštatoval, že SIS plne poskytne súčinnosť OČTK, čo sa týka tohto podania. Keďže ide o živú vec, je veľmi ťažké informovať o tom, o čom sme sa bavili na výbore," uviedol predseda výboru Marián Saloň (Smer-SD). Pochybnosť v súvislosti s predsedom parlamentu nemá.
Na otázku, či by mal Kollár odísť zo svojej pozície odpovedal, že k situácii sa dá postaviť chlapsky, no je to Kollárovo rozhodnutie. Za nešťastné považuje Saloň aj vyjadrenia policajného prezidenta Štefana Hamrana. Otázne podľa neho je, či neporušil zásady ochrany utajovanej skutočnosti, keď hovoril o evidencii vozidiel v kauze.