Po roku 2010 sa hlavným mestom zločinu stala Galanta. Najznámejšou postavou je Ján Gólis, šéf bankomatovej mafie, momentálne opäť vo väzení.
Koncom marca tohto roka v Justičnom paláci v Bratislave predvádzali po zuby ozbrojení kukláči Zboru väzenskej a justičnej stráže pred sudcu troch mužov. Všetci mali nakrátko ostrihané vlasy a vo vyšetrovacej väzbe trávili v tom čase už dlhých 37 mesiacov. Prvý muž zodvihol hlavu a pokojne, bez akýchkoľvek emócií pozrel do objektívu fotoaparátu. Podľa prokuratúry je Ján Gólis šéfom skupiny, ktorá takmer dva roky po celom Slovensku kradla bankomaty s peniazmi a vyslúžila si názov „bankomatová mafia“.
Vytrhni a uteč
Ich nápad bol geniálne jednoduchý. Luxusným vozidlom, najčastejšie to bolo Porsche Cayenne, prerazili vchod do budovy, v ktorej bol bankomat. Ten uviazali oceľovým lanom o ťažné zariadenie, vytrhli ho, naložili do auta a odviezli na bezpečné miesto, kde ho rozrezali a vybrali peniaze. Členovia bankomatovej mafie boli ako duchovia. Disponovali výbornými informáciami - ukradnuté bankomaty bol vždy plné peňazí a keď aj náhodou nejakú policajnú hliadku stretli, strážcovia zákona na svojich fábiach nemali proti 500 koňom a 278 km/h maximálnej rýchlosti Porsche Cayenne žiadnu šancu. Zlatou baňou bol pre bankomatovú mafiu rok 2010. Kým v roku 2009 zaznamenala polícia len dva útoky na bankomaty, o rok neskôr ich už bolo vyše 70. Neprekážali im bezpečnostné kamery, ktoré niekoľko ich krádeží zaznamenali a ťažkú hlavu si nerobili ani z prípadnej strážnej služby. Ich úspešné krádeže medializovali a bezmocní policajti boli v tomto prípade verejnosti často na smiech.