Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
03.07.2023 06:17 | Správy | Zahraničné správy

Organizácii z USA sa nepáči pápežovo rozhodnutie: Znepokojujúce! Ide o vážne tvrdenia

Argentínsky arcibiskup Víctor Manuel Fernández, ktorého pápež František vymenoval za nového prefekta Kongregácie pre náuku viery, pomáhal kryť vo svojej arcidiecéze sexuálne zneužívanie detí.

Tvrdí to Bishop Accountability, organizácia so sídlom v USA, ktorá sleduje obvinenia voči kňazom, informovala v noci na pondelok agentúra DPA s odvolaním sa na portál nydailynews.com.

Úrad, ktorý 60-ročný Fernández od polovice septembra povedie, má práve takéto prípady vyšetrovať. Organizácia Bishop Accountability označila preto jeho vymenovanie za "mätúce a znepokojujúce“.

"Fernándezovo riešenie nedávneho prípadu sexuálneho zneužívania v jeho domovskej arcidiecéze La Plata vyvoláva veľké znepokojenie," povedala Anne Barrett Doyleová z organizácie Bishop Accountability. "V reakcii na obvinenia tvrdošijne podporoval obvineného kňaza a odmietol veriť obetiam."

Miestny kňaz Eduardo Lorenzo bol obvinený zo sexuálneho zneužívania detí vo februári 2019. Fernández ho verejne podporil a uviedol, že obete mali inú motiváciu pre svoje obvinenia. Kým Lorenza vyšetrovala polícia, Fernández s ním celebroval omšu.

Aj keď sa neskôr prihlásili ďalšie obete zneužívania, Fernández ponechal Lorenza na jeho mieste. Odvolal ho až v októbri 2019, keď trestné stíhanie pokračovalo.

Lorenzo spáchal samovraždu v decembri 2019, niekoľko hodín po tom, čo sudca naňho vydal zatykač. Fernández sa následne nezmienil o obvineniach voči nemu.

"Za to, ako riešil tento prípad, mal byť Fernández vyšetrovaný, nie povýšený na jeden z najvyšších postov v cirkvi," povedala Doyleová.

Viac k téme:
Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: TASR

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou News and Media Holding, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.

Odporúčame z TIVI.sk


Najčítanejšie
24h /  3d /  7d
Minister Tomáš Drucker.
Drucker robí poriadky vo svojom ministerstve: Jeden príde o prácu, druhý získa skvelý džob
Premiér Robert Fico.
Premiér Fico zvažuje návrh nového zákona: MIMOVLÁDKY, pozor! V hre je množstvo zmien
Česká polícia zverejnila zábery z nehôd motorkárov.
Hrozivé zábery z nehôd motorkárov: Vážne varovanie polície!
(ilustračné foto)
Dopravavné OBMEDZENIA: Na tomto úseku je cesta UZATVORENÁ!
Piate kolo Let's Dance. Na snímke Peter Sagan a Eliška Lenčešová.
Foto
Sagan vyvádzal, partnerka musela volať POMOC: Čo robiť, keď mu šibe?!
Ruský prezident Vladimir Putin a hľadaný vodca bosnianskych Srbov Milorad Dodik
Poriadne provokuje! Putin v Kremli prijal medzinárodne hľadaného človeka
Archeológovia zo SAV objavili vzácnu studňu.
FotoVáš Tip
Neuveriteľný objav našich archeológov zo SAV: Na ostrove Failaka vykopali vzácnu... WAU!
Speváčka Madonna.
Foto
Madonnin pozdrav fanúšikom: Chcela sa pochváliť, no TOTO sa nedalo prehliadnuť!
Shot of an unrecognizable computer hacker using a laptop late at night
PODVODNÍCI opäť útočia: Polícia upozorňuje na zláštne TELEFONÁTY! V TÝCHTO mestách rozhodili siete
Líderka krajne pravicového Národného združenia Marine Le Penová
Vo Francúzsku to vrie kvôli rozsudku nad Le Penovou: Aha, čo plánuje urobiť jej strana!
Lajos prišiel skoro o všetky zuby.
Foto
Muž kruto doplatil na strach zo zubárov: Hrozivé následky! Bude stačiť na záchranu astronomická suma?
Miliardár Elon Musk.
Foto
Zoznam NAJBOHATŠÍCH ľudí sveta: Musk obhájil prvenstvo a títo dvaja SLOVÁCI sa objavili v rebríčku!