V Krajskom múzeu pri tejto príležitosti pripravili výstavu venovanú najvýznamnejším momentom z dejín tohto mančaftu. Stalo sa to 25. mája 1898. „Vtedy sa v Prešove počas krajinských turičných telovýchovných slávnosti odohrali dva budapeštianske mužstvá vôbec prvý futbalový zápas na území Slovenska,“ povedal Igor Lazorík z prešovského múzea, ktorý výstavu pripravil.
Pripomína, že hlavným motorom bol rodák z Rumunska, ktorý študoval v Budapešti a žil v Prešove. Profesor prešovského gymnázia, František Pethe pozval do Prešova družstvá Óbudai TE a Budapesti TC. Hneď po tomto exhibičnom zápase v Prešove založili klub ETVE. Výstava je stručným prierezom existencie prešovských futbalových klubov i futbalových osobností.
„Približuje dynamický vývoj, ktorý zaznamenal futbal v Prešove v medzivojnovom období, keď hlavnými a najpopulárnejšími klubmi boli ETVE Prešov, Törekves – Snaha Prešov a Slávia Prešov. Po roku 1945 sa futbal v Prešove nanovo organizuje. Spojením Snahy a Slávie vzniká PTS Prešov (Prešovský telovýchovný spolok), ktorý následne niekoľkokrát zmenil názov, v roku 1953 na DŠO Tatran Prešov (Dobrovoľná športová organizácia) a v roku 1960 na TJ Tatran Prešov,“ uzavrel I.Lazorík. Na výstave dostali veľký priestor aj najznámejší prešovskí futbalisti, napríklad Ladislav Pavlovič, ktorý sa stal dvakrát najlepším strelcom v Československu, i ďalší reprezentanti.