KDH preto prichádza s ročným programom sprevádzania v hodnote 6 000 eur, ktorý by počas jedného roka poskytol ženám pomoc právnika, psychológa, kariérneho poradcu, finančného poradcu a mentora. Tento program má byť okrem samoživiteľov a samoživiteľky dostupný aj pre rodiny v kríze. Holečková zdôraznila, že podľa dostupných štatistík každá tretia žena vo veku od 15 rokov má skúsenosť s fyzickým alebo sexuálnym násilím a každá druhá zažila sexuálne obťažovanie. Takmer v každom piatom prípade násilia páchaného na ženách je páchateľom intímny partner.
„Čo je ešte horšie, väčšina prípadov domáceho násilia nebola nikdy nahlásená. Je už čas prestať si konečne zakrývať oči a otvorene rozprávať o tom, že násilie páchané na ženách je jednou z najčastejších foriem porušovania ľudských práv na celom svete,“ skonštatovala Holečková. Osveta je podľa nej potrebná aj v kresťanskom prostredí. „Je to oblasť, o ktorej musíme otvorene rozprávať,“ uviedla.
Medializovaným prípadom vrážd žien, ktoré zabil ich expartner, sa podľa nej dalo zabrániť, keby tu bola vôľa a podpora zo strany štátu. Častým problémom týraných žien býva, že sa boja svojho násilníckeho partnera opustiť, aby nezostali na ulici. „Žena musí mať istotu, že keď opustí násilníckeho partnera, sa jej život nezrúti, že nepríde o strechu nad hlavou, o prácu a najmä o deti, lebo jej partner si vie zabezpečiť lepších právnikov,“ poukázala Anna Laurinec Šmehilová z KDH.