Až do minulého týždňa Kremeľ nikdy nepriznal financovanie wagnerovcov, pričom súkromné žoldnierske skupiny sú v Rusku technicky nezákonné. Ruský vodca Vladimir Putin však priznal, že štát zaplatil Prigožinovi takmer miliardu dolárov len za jeden rok, kým druhá Prigožinova spoločnosť zarobila vďaka štátnym zákazkám približnú takú istú čiastku. Putin nahlas uvažoval, či niektoré z týchto peňazí neboli ukradnuté.
Vývoj okolo Prigožina, ktorý zostáva nepotrestaný napriek tomu, že Putin označil jeho vzburu za vlastizradu, zdôrazňuje to, čo člen mestského zastupiteľstva v Petrohrade Nikita Juferev označil ako „postupná erózia právneho systému“ v Rusku. Vedúci pracovník Carnegie Russia Eurasia Center Andrej Kolesnikov zasa skonštatoval, že „štruktúra štátu sa rozpadáva“.
Keď Putin naznačil, že vláda bude skúmať finančné nezrovnalosti v Prigožinových spoločnostiach, do vyšetrovania sa pustila i štátna televízia. Komentátor Dmitrij Kiseľov uviedol, že Wagnerova skupina a ďalšia spoločnosť vlastnená Prigožinom zarobili viac ako 1,7 bilióna rubľov prostredníctvom vládnych zákaziek.
Ruský obchodný denník Vedomosti s odvolaním sa na zdroj blízky ministerstvu obrany uviedol, že príjmy pochádzajú z rokov 2014 až 2023, teda z obdobia, keď Prigožin aj ruskí predstavitelia popierali akékoľvek väzby na Wagnerovu skupinu alebo dokonca jej existenciu.