Po šéfovi polície už začali svojím odchodom hroziť aj ďalší funkcionári, a tak je v hre výrazné oslabenie rezortu vnútra. Na Šimka zasa začali tlačiť aj politici. Zatiaľ čo niektorí žiadajú Hamranovu hlavu, iní apelujú na odvolanie samotného ministra. Celú situáciu už musí žehliť šéf vlády Ľudovít Ódor (47), ktorý nevylučuje ani Hamranov odchod.
Celý konflikt spustili vyjadrenia ministra po tom, čo došlo k vražde mačetou mamičky Andrey. Šimko tvrdí, že „žiadne rozviazané ruky tu ľudia s pištoľami a putami mať nesmú! Patria pod kontrolu politiky“. Toto vyjadrenie rozčúlilo šéfa polície Hamrana a situácia graduje už niekoľko dní. Medzi Hamranom a Šimkom prebiehajú aj za účasti premiéra Ódora intenzívne rokovania a podľa premiéra by sme ich výsledky mali poznať už do pár dní.
Odmietol akékoľvek politické zásahy do práce polície, ale uznáva, že spôsob komunikácie šéfa rezortu nebol najvhodnejší. „Určite to nepovažujem za šťastný spôsob komunikácie. Komunikácia by mala byť interne v rámci ministerstva vnútra oveľa intenzívnejšia a priamočiarejšia,“ uviedol Ódor. Samotný minister Šimko to až tak tragicky nevidí. „Nemám veľkú chuť rozoberať svoju súkromnú literárnu činnosť,“ povedal Šimko.
Možné rezignácie
Minister vnútra si myslí, že Hamran neodíde z funkcie a dodáva, že je podľa neho slobodný človek. Na rokovaní podľa svojich slov policajnému prezidentovi vysvetlil, že „postavenie ministra je trošku iné než postavenie policajného prezidenta“. S prezidentkou o spore zatiaľ nekomunikoval. Jednoznačne o svojom odchode alebo zotrvaní vo funkcii nehovorí ani samotný šéf polície Hamran. „Som toho názoru, že si to treba najprv vyjasniť doma a potom podať stanovisko,“ skonštatoval pre Nový Čas. Červenou čiarou je však pre neho zasahovanie politikov do práce polície.