Séria vrážd vo východnom Londýne prestala koncom roka 1888 - približne v čase, keď polícia zadržala Hyamsa ako "potulného blázna". Od nasledujúceho roku bol v útulku Colney Hatch Lunatic Asylum v severnom Londýne.
Podľa denníka Telegraph Hortonovej teóriu ako "dobre preskúmanú a dobre napísanú" podporuje aj popredný odborník na Jacka Rozparovača Paul Begg. "Ak chcete mať predstavu o tom, akým človekom mohol byť Jack Rozparovač, Hyam Hyams by ním mohol byť," konštatoval Begg.
Britské médiá pripomínajú, že v roku 2014 podnikateľ Russell Edwards dospel k záveru, že Jackom Rozparovačom mohol byť Aaron Kosminski, židovský emigrant z Poľska, ktorý pracoval ako holič a krátko po vraždách bol považovaný za jedného z hlavných podozrivých. Edwardsova teória založená na DNA bola však spochybnená.
Od augusta do novembra 1888 bolo v londýnskej štvrti Whithechapel zavraždených najmenej päť žien. Vrah obetiam odrezal hlavu a rozpáral brucho - výnimkou bola Elizabeth Strideovej, ktorá bola "len" podrezaná, pretože brutálneho vraha pri útoku pravdepodobne niečo vyrušilo.
Ako obete sú oficiálne uvádzané Mary Ann Nicholsonová, Annie Chapmanová, Elizabeth Strideová, Kate Eddowesová a Mary Jane Kellyová, ale obetí mohlo byť pravdepodobne oveľa viac.
Totožnosť vraha doteraz nie je známa.