Európania sú voči snahám riešiť korupciu skeptickí; iba 45 percent opýtaných uviedlo, že vie, kde majú korupciu nahlásiť. Tridsať percent respondentov tvrdí, že nahlásenie by bolo zbytočné, pretože zodpovedné osoby nebudú potrestané a 28 percent ľudí tvrdí, že tí, ktorí korupciu nahlásia, nie sú chránení.
Viac než polovica (60 percent) verí, že snahy národných vlád bojovať proti korupcii sú neúčinné, a len 35 percent si myslí, že opatrenia proti korupcii sa uplatňujú nestranne a bez postranných úmyslov.
Otom, že existuje dostatok úspešných trestných stíhaní, ktoré odrádzajú ľudí od korupcie, je presvedčených 32 percent respondentov a len 29 percent Európanov si myslí, že transparentnosť a dohľad nad financovaním politických strán je v ich krajine dostatočná.
Z celkového počtu 1021 respondentov na Slovensku až 82 percent verí, že korupcia je rozšíreným problémom, pričom 45 percent je presvedčených, že miera korupcie sa za posledné tri roky zvýšila. Korupcia má podľa 59 percent Slovákov podobu dávania a brania úplatkov či zneužívania moci na osobný prospech politickým stranám, pre 56 percent to platí pre politikov na štátnej, regionálnej alebo miestnej úrovni a 44 percent Slovákov si to myslí o úradníkoch.